IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

 1. Dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca przed kościołem Caritas zbiera ofiary dla potrzebujących.

 2. Siostry pasterzanki zapraszają na spotkanie Wspólnoty Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej dziś o godz. 15.30 do domu przy ul. Zgoda 14.

 3. Dziś Gorzkie żale z nauką pasyjną o godz. 17.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

 5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę 18 marca i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi o. Albert Szustak, paulin.

 6. W czwartek o godz. 19.15 w domu parafialnym odbędzie się zebranie Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy Członków, Kandydatów i Sympatyków.

 7. W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dorosłych o godz. 17.45 i młodzieży o godz. 19.15.

 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 i 16.00 Msza, św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

 9. Wielki Post jest czasem szczególnej troski o biednych i potrzebujących. Przy ołtarzu św. Anny wystawiony jest kosz, do którego możemy składać dary żywnościowe oraz środki czystości. Jest również skarbona z jałmużną wielkopostną.

 10. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Wigilię Paschalną.

 11. We wrześniu organizujemy pielgrzymkę do Fatimy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane pielgrzymką zapraszamy do zakrystii.

 12. Po raz drugi organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Piaseczna do Niepokalanowa (54 km) i druga krótsza trasa do Pieczysk (40 km). Więcej informacji można znaleźć na plakatach przy kościele i na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 13. Od kilku miesięcy trwają prace budowlane na terenie starej plebanii.Ten budy nek należący do parafii, za zgodą Kurii Warszawskiej, został wydzierżawiony na potrzeby muzeum regionalnego w Piasecznie. Władze naszej Gminy prowadzą tę budowę. My jako parafia prowadzimy również prace budowlane przy naszym domu parafialnym, który potrzebuje dodatkowej klatki schodowej z windą i pomieszczeń na spotkania. Tę inwestycję prowadzi parafia z własnych środków, bez żadnych dotacji. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w realizacji tej ważnej inwestycji dla naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień będzie zbierana taca na ten cel. Można też wpłacać na konto, które jest podane w Informatorze parafialnym i w naszych folderach. Za pomoc i życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać!

 14. Z prasy katolickiej polecamy w Gościu niedzielnym artykuł – Wielki Post ze  św. o. Pio. W tygodniku Niedziela polecamy tekst o papieżu Franciszku, który na peryferiach dostrzegł centrum świata. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która również może pomóc w przeżywaniu Wielkiego Postu. Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Konto Parafii

PKO SA/Piaseczno, ul. Jana Pawła II 2, 05-500 Piaseczno

Parafia Rzymskokatolicka św. Anny

Pl. Piłsudskiego 10, 05-500 Piaseczno

Nr konta; 80 1240 6351 1111 0000 4810 3912

Darowizna na cele kultu

Slideshow
rynek