PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022 r.

- Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jednocześnie oczekujemy powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów.

- Dziś Nieszpory o godz. 18.00.

- Roraty codziennie, poza niedzielami, o godz. 6.30, przynosimy ze sobą lampiony lub świece. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie w poniedziałki, środy i soboty. W soboty, po roratach, dla dzieci niespodzianka i śniadanie w domu parafialnym.

- Pragniemy zaapelować do parafian, którzy chcieliby ogarnąć modlitwą młodzież, która doświadcza we współczesnym świecie wiele różnych zranień i cierpi. Możemy to czynić idąc za wezwaniem Jezusa, który wyraźnie wskazuje jako niezbędne środki: post i modlitwę. Zapraszamy chętnych do postu podczas tego Adwentu w taki sposób, aby w jeden dowolnie wybrany powszedni dzień tygodnia zastąpić obiad jedynie chlebem i wodą, a także do codziennej modlitwy przez odmówienie jednej dziesiątki różańca w intencji naszej parafialnej młodzieży, aby spotkała Chrystusa i doświadczyła uzdrowienia przez Bożą Miłość.

- W Adwencie zapraszamy na modlitwę brewiarzową, tzw. Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.

- Misja św. Teresy z naszej parafii serdecznie zaprasza do udziału w akcji Postanowienie Adwentowe - modlitwa za Kapłanów. Po Mszy Świętej chętni mogą wziąć do domu kartę z modlitwą do Matki Bożej Kapłanów, aby przez cały czas trwania Adwentu, codziennie, właśnie tą modlitwą otaczać wybranego Kapłana z naszej parafii.

- Zapowiadany na dziś pokaz filmu „Nędzarz i madame” odbędzie się w innym terminie. Przepraszamy za przesunięcie terminu projekcji filmu o św. Bracie Albercie.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek - rano od godz. 6.30 oraz po południu od godz. 16.30.

- W sobotę kapłani udadzą się do chorych.

- Za tydzień zebranie Koła Żywego Różańca o godz. 16.00 w domu parafialnym. Nieszpory i adoracja z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.45.

- Pan organista roznosi poświęcone opłatki na stół wigilijny.

- Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka i Informator parafialny.

Slideshow
z