Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.

- Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś Gorzkie żale z nauką pasyjną o godz. 17.45.

- Dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca przed kościołem Caritas zbiera ofiary dla potrzebujących.

- Dziś zapraszamy do naszego Niebieskiego Kina o godz. 19.30 na amerykański film oparty na faktach - „Dotknij nieba”. To poruszająca opowieść o wierze, miłości i sile muzyki, której duchowe przesłanie przyczyniło się do setek tysięcy nawróceń. Zapraszamy na film dziś o godz. 19.30.

- W środę o godz. 17.30 przed kościołem próba dzieci, które biorą udział w procesji rezurekcyjnej.

- Katecheza przed sakramentem chrztu św., który zostanie udzielony w czasie Świąt Wielkanocnych będzie w Wielką Środę - o godz. 19.15 w kościele.

- Wielki Czwartek początek Świętego Triduum Paschalnego. Kościół wspomina ustanowienie dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu zapraszamy na liturgie:

 • godz.: 16.00 - Liturgia dla dzieci
 • godz.: 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. porannych.

- W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a porządek nabożeństw będzie następujący:

 • godz.: 8.00 - Jutrznia
 • godz.: 12.00 - Anioł Pański i Godzina Czytań
 • godz.: 14.00 - Modlitwa w ciągu dnia
 • godz.: 15.00 - Liturgia dla dzieci
 • godz.: 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża św.
 • Adoracja Grobu Pańskiego do północy.

- Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza liturgia w ciągu roku, oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Porządek w tym dniu będzie następujący:

 • godz.: 8.00 - 17.00 - Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny
 • godz.: 8.00 - Jutrznia
 • godz.: 12.00 - Anioł Pański i Godzina Czytań
 • godz.: 15.00 - Modlitwa w ciągu dnia i Koronka
 • godz.: 20.00 - Uroczysta Wigilia Paschalna, na którą przynosimy świece. Wigilia Paschalna kończy się procesją rezurekcyjną, która przejdzie ulicami wokół kościoła.

- W przyszłą niedzielę - WIELKANOC. Poranek Wielkanocny rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00. O godz.: 18.00 - uroczyste Nieszpory kończące Triduum Paschalne.

Do udziału w Triduum Paschalnym zapraszamy wszystkich Parafian.

- Starajmy się zakończyć wszystkie prace porządkowe do Wielkiego Czwartku. Podczas Triduum księża będą uczestniczyć w nabożeństwach, nie będzie okazji do spowiedzi. Spowiadać będziemy do Wielkiej Środy włącznie, podczas porannych Mszy św. i od godz. 17.30 do 19.00. W Wielki Wtorek będzie „wieczór spowiedzi” to znaczy, że w najbliższy wtorek spowiadamy od godz. 17.00 do 24.00. Wychodzimy naprzeciw tym, którzy długo pracują, aby mogli skorzystać z sakramentu pojednania. We wtorek kościół będzie otwarty do północy, kapłani będą czekali w konfesjonałach. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

- W zakrystii przyjmujemy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w Wigilię Paschalną o godz. 20.00.

- Przy ołtarzu św. Anny wystawiony jest kosz, do którego możemy składać dary żywnościowe i środki czystości oraz skarbona z jałmużną wielkopostną.

- Zespół Caritas wraz z podopiecznymi serdecznie dziękuje za jałmużnę otrzymaną podczas Wielkiego Postu.

- Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny. W kiosku są świece na stół wielkanocny, kartki wielkanocne i prasa katolicka.

Slideshow
anna