PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 1 grudnia 2019 r.

- Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jednocześnie oczekujemy powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę.

- Dziś zebranie Koła Różańcowego o godz. 16.00 w domu parafialnym. Nieszpory i adoracja z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.45.

- Od jutra przez cały Adwent zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.30. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w poniedziałki, środy i soboty. W soboty po Roratach zapraszamy na małe śniadanie i niespodziankę.

- W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę brewiarzową, tzw. Jutrznię o godz. 5.30.

- W kościele obok ołtarza św. Anny jest ustawiony kosz adwentowy, do którego możemy wkładać artykuły żywnościowe i środki czystości, które zostaną włożone do paczek świątecznych dla najbiedniejszych.

- W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą. Podczas kolędy domownicy razem z kapłanem modlą się o Boże błogosławieństwo dla domu i całej rodziny. Na stole przykrytym białym obrusem powinien stać krzyż, dwie świece, Biblia, woda święcona i kropidło. Wodę świeconą można otrzymać w zakrystii. W tym tygodniu początek wizyty duszpasterskiej od godz. 16.00, odwiedzimy mieszkańców ulic:

  • 2.12 poniedziałek - Czajewicza, Topolowa;
  • 3.12 wtorek - Staropolska, Zagrodowa, Paprociowa, Wiązowa;
  • 4.12 środa - 17 Stycznia, Aleja Kalin, Wojska Polskiego 58;
  • 5.12 czwartek - E. Plater, Kauna;
  • 6.12 piątek – Gerbera 14;
  • 7.12 sobota od godz. 10.00 - Staszica, Lelewela, Mazurska.

W tym roku ofiary złożone przy okazji wizyty kolędowej będą na potrzeby związane z rozbudową domu parafialnego.

- W następnym tygodniu odwiedzimy:

  • 12.12 czwartek – 1 Maja z blokami
  • 13.12 piątek – Przedwiośnia, Małej Łąki, Kościeliska, Krupówki, 5 Stawów, Wschodnia, Żabia, Wąska
  • 14.12 sobota – Jerozolimska, Krótka, Nowa

- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek - rano od godz. 6.30 oraz po południu od godz. 16.00. O godz.17.00 Msza św. dla dzieci. W I sobotę kapłani nie będą odwiedzać chorych w domach. Pójdziemy do chorych z sakramentami tuż przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 21 grudnia.

- Pan Organista roznosi poświęcone opłatki wigilijne.

- W najbliższy wtorek przeprowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Zużyty sprzęt zostawiamy na terenie kościoła, zaraz przy wejściu. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów i wyprawek dla dzieci w Afryce.

- Centrum Kultury w Piasecznie organizuje Kiermasz Świąteczny 8 grudnia w godz. 11.00-17.00 na Placu Piłsudskiego i przyległych ulicach. W związku z tym będą, w tym miejscu, będą duże ograniczenia w ruchu.

- O. Mateusz Walczak, przewodnik grupy 8 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej zaprasza pielgrzymów pieszych i duchownych wraz z rodzinami i wszystkich chętnych na nocne czuwanie z 21 na 22 grudnia 2019 r. w klimacie bożonarodzeniowym na Jasną Górę. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

- W kiosku jest prasa katolicka, są również nasze parafialne kalendarze na rok 2020 jako cegiełka na rozbudowę domu parafialnego. Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny.

Slideshow
a